Gminę Hel zamieszkuje jedynie 4000 mieszkańców. Roczna produkcja odpadów komunalnych z gospodarstw domowych to aż 1321 ton, a zmieszanych odpadów komunalnych 2 340,62 ton…

Jak to możliwe?
Z pewnością za tak dużą ilość odpadów odpowiedzialni są mieszkańcy Helu, ale również turyści. W czasie szczytu ruchu turystycznego w mieście przebywa do 30 tysięcy turystów dziennie!  Szacuje się iż do niechlubnej puli ilości nagromadzonych śmieci wnoszą aż 700 ton odpadów komunalnych rocznie.

Turysto, Helaninie!
Hel, którego 76% powierzchni stanowią lasy, jest przepięknym miejscem, które  warto odwiedzać i czerpać z dóbr, które oferuje. Pięknie się tu żyje i wypoczywa. Cypel jest własnością nas wszystkich, zabierzmy to co przywozimy ze sobą! Nie zostawiajmy śladów swojej obecności w postaci śmieci na plażach, w lesie i na ulicach! Obniżają one walory turystyczne i są niebezpiecznym zagrożeniem dla roślin i zwierząt.
JEŚLI NIE JEST CI OBOJĘTNY LOS ŚRODOWISKA NATURALNEGO PÓŁWYSPU HELSKIEGO PRZYŁĄCZ SIĘ DO NASZEJ AKCJI!
 
Celem akcji jest zebranie jak największej ilości śmieci z terenu Cypla Helskiego.
Na ochotników, którzy pomogą nam w przedsięwzięciu czeka:
– wegański przysmak
– muzy
ka lat 60.
– tematyczna wystawa
Organizatorem I Edycji Helskiej Inicjatywy Posprzątaj swój Cypel jest Stowarzyszenie ALTERNATYWNY CYPEL. Zapraszamy wszystkich w sobotę o 12 przy wejściu na Cypel (wejście 67).
plakat_posprzataj_swoj_cypel
Reklamy