Stowarzyszenie ALTERNATYWNY CYPEL zaprasza na pierwsze spotkanie warsztatowe z autorskiego cyklu „Dobry pomysł = dobry projekt”. Warsztaty odbędą się w siedzibie Stowarzyszenia przy ulicy Kuracyjnej 5 w Helu (dawny budynek WAMu) w sobotę 19.11.2011r. o godz. 10:00.

We współczesnym świecie jedną z metod realizacji własnych pomysłów i idei jest działalność w sektorze pozarządowym w istniejących lub nowo zakładanych organizacjach społecznych. Działalność tych organizacji – czy nam się to podoba czy nie – bardzo często opiera się na pisaniu i składaniu w odpowiednie miejsca projektów grantowych. Język tych projektów początkowo wydaję się hermetyczny i trudny, ale nie wolono zapominać, że na początku nawet najlepszego projektu znajduję się po prostu dobry pomysł.

W ramach warsztatów „Dobry pomysł = dobry projekt” uczestnicy w sposób żywy i praktyczny zapoznają się z podstawowymi elementami tworzenia projektów:

  • Uzasadnienie potrzeby realizacji projektu. Charakterystyka problemu: opis, analiza, diagnoza.
  • Do kogo adresowane jest wsparcie i jak zostanie zapewniony udział uczestników w projekcie.
  • Zakładane cele i rezultaty projektu.
  • Sposoby realizacji projektu.
  • Harmonogram działań.
  • Podstawowe ujęcie problematyki tworzenia budżetu.

Spotkanie szkoleniowe poprowadzi Paweł Bloch – prezes Stowarzyszenia ALTERNATYWNY CYPEL, działacz pozarządowy od kilkunastu lat, były lider kilku organizacji i inicjatyw w tym Stowarzyszenia OIKOS, Stowarzyszenia Elbląg Europa czy Centrum Organizacji Pozarządowych w Elblągu (2008). W ramach realizowanych projektów szkolił i udzielał porad w kwestii tworzenia organizacji pozarządowych, zarządzania organizacją pozarządową i pisania projektów grantowych.

Warsztaty planowane są na około 6-7 godzin, Stowarzyszenia zapewnia materiały szkoleniowe, kawę, herbatę i drobny poczęstunek. Serdecznie zapraszamy i prosimy o mailowe potwierdzenie przybycia na spotkanie alternatywnycypel@gmail.com.

2011 - dobry pomysł dobry projekt

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s