22.04.2012 r. Stowarzyszenie ALTERNATYWNY CYPEL przygotowało Międzynarodowy Dzień Ziemi w Helu.

Tego dnia od godz. 12 zaproponowane zostały zajęcia dla dzieci. Młodzież zjawiła się punkt w południe i zabrała się ochoczo za odkrywanie tajników przyrody na specjalnie przygotowanych zajęciach. Dzięki prześlicznej porannej pogodzie zajęcia częściowo odbywały się
na zewnątrz – pokaz sprzętu nurkowego i malowanie farbami dekoracji Dnia Ziemi. Młodzież z Helu (ale nie tylko! przybyli do nas goście z Nakła
i Bydgoszczy) była na tyle zadowolona z warsztatów, że co chwila padały pytania kiedy zorganizujemy podobne warsztaty ponownie.

Część wieczorna rozpoczęła się o 18. Wszystko skomplikowało się odrobinę przy zmieniającej się jak w kalejdoskopie pogodzie. Mimo przeciwności wolontariusze Stowarzyszenia AC przygotowali wszystkie potrzebne elementy wspólnego ogniska. Zaproponowaliśmy muzykę, wegetariańskie jedzenie, prezentację sprzętu nurkowego i już po zapadnięciu zmroku dyskusję na temat zmian klimatu. Cały czas do obejrzenia dostępna była wystawa „365 mgnień Ziemi” przygotowana wspólnie przez nasze stowarzyszenie. Dyskusja o klimacie rozpoczęła się o godz. 20 i najtwardsi dyskutanci pozostali przy ognisku do północy. Kiedy już deszcz przeminął, a wieczór przyniósł rozświetlone niebo błyskającymi gwiazdami łatwo było poczuć jak bardzo człowiek połączony jest z naturą i wszystkim co wokół niego żyje i się znajduje.

Było nam bardzo miło z obecności tylu gości na terenie za naszą siedzibą. Chcielibyśmy, żeby to miejsce stało się częstszym miejscem spotkań mieszkańców naszego miasta i przyjezdnych. Dzień Ziemi to pierwsza taka próba, wielce jesteśmy rad, że wiele osób pokonało nieufność czy nieśmiałość i pojawiło się na ognisku, nawet jeśli tylko na chwilę. Hel to nieduże miasto, a sympatycznych okazji do spotkań mieszkańców nigdy nie za wiele.

Jeden z uczestników spotkania, mieszkaniec Warszawy, uczestnik Dnia Ziemi w Warszawie od kilkunastu lat, chwalił nasze spotkanie, świeże spojrzenie na problemy przyrody i zapał do pracy. Niech i ta drobna pochwała będzie dodatkowym powodem do zadowolenia dla wszystkich, którzy przyczynili się do organizacji Dnia Ziemi w Helu 2012.
Do zobaczenia za rok!

Obejrzyj fotografie z Dnia Ziemi:

DSC_1797

Zajęcia rozpoczęte!

 

SONY DSC

Prezentacja sprzętu nurkowego.

 

SONY DSC

Plenerowe warsztaty.

 

SONY DSC

Fajnie jest!

 

SONY DSC

Pamiątkowa fotografia.

 

DSC_1844

Wystawa wraz z projekcją filmu Planeta Ziemia wzbudziła spore zainteresowanie. Pokój na przyszłość posłuży jako sala do spotkań edukacyjnych i przyrodniczych.

 

SONY DSC

Wiata (odmalowana przez nas na żółto 🙂 przydała się ogromnie. Ochroniliśmy sprzęt elektroniczny, bułki, grilla i siebie rzecz jasna przed kompletnym przemoczeniem.

 

 

DSC_1873

Deszcz nie trwał jednak długo i przy muzyce i ognisku dyskutowaliśmy do późnych godzin wieczornych na temat zmian globalnych w klimacie.
UWAGA – temat nie rozstrzygnięty, konieczna jest powtórka 🙂

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s