Wraz z Majówką Stowarzyszenie ALTERNATYWNY CYPEL i Informacja Turystyczna w Helu Półwysep TUR zainaugurowało działalność wydawniczą. Pierwszym krokiem ku temu jest stworzenie nowych (choć dawnych) projektów retro pocztówek. RETRO_HEL, bo taką nazwę otrzymały, to pocztówki pieczołowicie przedrukowane z oryginału, opatrzone odpowiednim historycznym komentarzem i oryginalnymi pozdrowieniami przedrukowanymi z kartek z lat 20 i 30 XX wieku. Wszystko to wydrukowane na znakomitej jakości papierze pokrytym matową folią.

Na pierwszy druk stworzonych zostało 10 wzorów, wszystkie są numerowane i mogą służyć jako kartki kolekcjonerskie.

Pocztówki RETRO_HEL można zakupić hurtowo w cenie 0,65 groszy sztuka. Cały dochód z zakupu hurtowego pocztówek przeznaczany
jest na działania statutowe Stowarzyszenia ALTERNATYWNY CYPEL. Zamówienia można składać pod nr. tel. 537-37-13-13, albo na adres mailowo: alternatywnycypel@gmail.com.

Pocztówki RETRO_HEL detalicznie dostępne są w sprzedaży w Informacji Turystycznej w Helu (ul. Kuracyjna), Muzeum Baterii Laskowskiego na Cyplu oraz w sklepie z pamiątkami przy ul. Wiejskiej.

Twórcy wyrażają nadzieję, że pocztówki staną się niebanalną pamiątką dla odwiedzających Hel podróżników i turystów, która pozwoli otrzeć się o fascynującą historię tego miejsca.

przod2_mini_ przod_10_mini przod_9_mini przod_8_mini_ przod_7_mini_ przod_6_mini przod_5_mini_ przod_4_mini_ przod_3_mini_ przod_1mini

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s