Makabra XX wieku

Kilkanaście tematycznych sal, dbałość o szczegóły, interaktywne atrakcje, oryginalne wnętrza potężnego schronu załogowego 13. BAS (Bateria Artylerii Stałej) – to wszystko czeka odwiedzających w Bunkrze Makabra XX wieku. Poprzez przygotowaną historyczną ekspozycję chcemy pokazać czym jest i z jakimi konsekwencjami wiąże się wojna. We wnętrzach Bunkra Makabra XX wieku można będzie poczuć grozę wojny – może to być również uczucie strachu, przerażenia. Zrobiliśmy to celowo – idąc na przekór nowej świeckiej tradycji celebrowania wojny, chcemy przypominać jak okrutnym złem jest wojna i jak dobitnie pokazuje to historia XX wieku.

Ekspozycja Bunkra Makabra XX wieku została przygotowana społecznymi środkami Stowarzyszenia ALTERNATYWNY CYPEL. Mając na uwadze dobro helskich zabytków dochód
z biletów przeznaczany będzie na ochronę zabytków militarnych na Helskim Cyplu i inne powiązane z tym cele statutowe naszej organizacji.

Zapraszamy do polubienia oficjalnej strony na Facebook’u. Wszystkie dodatkowe informacje związane z przedsięwzięciami w Makabrze (Noc Muzeów, Noc Makabry etc.) odnajdziesz właśnie tam.


Do zobaczenia i przerażenia
Kustosz Bunkra Makabra XX wieku
Paweł Bloch

Tablica_przy Makabrze