Morskie Tajemnice

Różnorodność form życia w morzach i oceanach, historia badań oceanograficznych, rybołówstwo, marynistyka, nadmorskie tradycje, stan środowiska morskiego i sposoby jego ochrony… wszystko to można poznać w pigułce odwiedzając ekspozycję Morskie Tajemnice.

W Helu, miejscowości z trzech stron otoczonej wodą, pragniemy skierować uwagę na bogactwo życia morskiego, zagrożenia z jakimi ma do czynienia i metodami jego ochrony. Naszym celem jest również przybliżenie specyfiki pracy na morzu – rybaka oraz oceanografa. Dlatego też sięgamy do tradycji, historii oraz najnowszych osiągnięć technologicznych.

Morskie Tajemnice to miejsce gdzie zobaczysz:

– Żywe okazy gatunków fauny (ryby i skorupiaki) oraz flory pochodzących z Morza Bałtyckiego
i Zatoki Puckiej.

– Narzędzia wykorzystywane w badaniu środowiska morskiego. Dodatkowo zapoznasz się
z jego stanem ekologicznym.

– Makietę portu w Helu wraz z rysem historycznym.

– Modele łodzi i kutrów rybackich.

– Narzędzia połowowe oraz opis polskiego rybołówstwa z uwzględnieniem wpływu na środowisko naturalne.

– Żółtą łódź podwodną 😉

 

Dodatkowo przygotowaliśmy liczne atrakcje m.in. kącik młodego szkutnika, gdzie samodzielnie można zbudować jednostki połowowe.

 

Morskie Tajemnice to ekspozycja przygotowana we wnętrzach stanowiska ogniowego nr 3 baterii im. Heliodora Laskowskiego w Helu. Jest to wyjątkowe miejsce dla wszystkich miłośników morza jak i laików, dla dorosłych i dla dzieci. Po prostu musisz je odwiedzić będąc na Półwyspie Helskim! 🙂

Zapraszamy do śledzenia aktualności na fanpage Morskich Tajemnic!

2015 Morskie Tajemnice